Ansatte i Plan Danmark | Plan Danmark Gå til hovedindhold

Ansatte i Plan Danmark

Portræt af administerende direktør i Plan Danmark, Gwen Wisti

Gwen Wisti, Adm. direktør
Gwen.Wisti@plandanmark.dk
Jeg er fadder til Godfrey, som bor i Kenya.

Portræt af Helle Schierbeck

Helle Schierbeck, Programchef
Helle.Schierbeck@plandanmark.dk

Portræt af Morten Lynge

Morten Lynge, Urban policy manager
Morten.Lynge@plandanmark.dk

Portræt af Katja Højlund Christensen

Katja Højlund Christensen, Programkoordinator
Katja.Christensen@plandanmark.dk

Portræt af Rasmus Bering

Rasmus Bering, Programkoordinator
Rasmus.Bering@plandanmark.dk

Portræt af Pernille
Pernille Kirknæs, Programkoordinator
Pernille.Kirknaes@plandanmark.dk
 

Portræt af Mikkel Harder

Mikkel Harder, Programkoordinator
Mikkel.Harder@plandanmark.dk

Portræt af Ellen Eide

Ellen Eide, Grants Manager (barselsvikar)
Ellen.Eide@plandanmark.dk

Portræt af Thomas Niemann

Thomas Niemann, Økonomidirektør
Thomas.Niemann@plandanmark.dk

Portræt af Carina Guest

Carina Guest, Økonomiassistent
Carina.Guest@plandanmark.dk
Mit fadderbarn hedder Ruth og er fra Peru.

Portræt af Josefine Jørgensen


Josefine Jørgensen, Back Office Assistant
Josefine.Jorgensen@plandanmark.dk

Portræt af Marianne Søndergaard

Marianne Søndergaard, Ansv. Fundraising & Kommunikation
Marianne.Sondergaard@plandanmark.dk
Mit fadderbarn Lydia bor i Kenya.

Portræt af Marie Hecht

Marie Hecht, Corporate Manager / Fundraising & Communications teamleader
Marie.hecht@plandanmark.dk
Mit Fadderbarn Loyce bor i Kenya og mit delefadderbarn hedder Gabriel og bor også i Kenya.

Portræt af Signe Holme

Signe Holme, Pressekontakt
Signe.Holme@plandanmark.dk
Mobil: 60 68 30 12
Jeg er dele-fadder til Mabvuto i Zambia og Migla i Bangladesh

Portræt af Signe Silbye

Signe Silbye, Informationsmedarbejder (på barsel)
Signe.Silbye@plandanmark.dk
Mit fadderbarn hedder Coura. Hun bor i Senegal. 

Portræt af Sune Nordahl Petersen

Sune Petersen, Digital Marketing Assistent
Sune.Petersen@plandanmark.dk

Portræt af Emilie Rask Jensen

Emilie Rask Jensen, Informationsmedarbejder
Emilie.Jensen@plandanmark.dk

Portræt af Maja Bygvrå

Maja Kaalund Bygvrå, Journalist og Informationsmedarbejder
Maja.Bygvraa@plandanmark.dk
Jeg er fadder til Victory i Cameroun.

Portræt af Camilla Larsen

Camilla Larsen, Fundraising & Comms Assistant
Camilla.Larsen@plandanmark.dk
Jeg er fadder til Khemrak, som bor i Cambodja.

Portræt af Eline Johnsen

Eline Johnsen, Fadderkontakt
Eline.Johnsen@plandanmark.dk
Jeg er fadder til Kevin i Kenya og Hanifa i Niger.

Portræt af Gustav Johansen

Gustav Johansen, Fadderkontakt
Gustav.Johansen@plandanmark.dk
Jeg er fadder til Hanifa, som bor i Kenya

Portræt af Helena Christensen

Helena Christensen, Fadderkontakt
Helena.Christensen@plandanmark.dk
Jeg er delefadder til Maria fra Brasilien

Portræt af Josefine Grünfeld

Josefine Grünfeld, Fadderkontakt
Josefine.Gruenfeld@plandanmark.dk
Jeg er delefadder til Danilo fra Peru

Portræt af Ernst Rasmussen

Ernst Rasmussen, Frivilligkoordinator
Ernst.Rasmussen@plandanmark.dk

 Derudover har vi stor hjælp fra en stor gruppe af søde frivillige både her på kontoret og rundt om i landet i form af frivillige oversættere.

Organogram over Plan i Danmark